Amerikiečiai turi keisčiausias šventes, įskaitant Rankšluosčių dieną (gegužės 25 d.) arba Gumos ančiukų dieną (sausio 13 d.).
Į ypatingų švenčių kalendorių įtraukta ir Nacionalinė skalbimo diena, kasmet minima balandžio 15 d.
Skalbinių diena švenčiama nuo XX a. vidurio, kai išradėjas ir poetas Emmettas Lee Dickinsonas sukūrė pirmąjį skalbinių krepšelį ant ratų. Norėdamas reklamuoti savo išradimą, Dickinsonas išvežė jį į savo gimtojo miesto gatves ir pradėjo kviesti kaimynus prisijungti prie „kryžiaus žygio už švarius drabužius“.
Verta paminėti, kad XIX amžiuje, iki automatinių mašinų išradimo, drabužių skalbimas buvo varginantis, daug fizinio darbo, energijos ir vandens reikalaujantis užsiėmimas, trukęs valandas.
Skalbinių vežimėlio išradėjas manė, kad pavasario dienos pristatymas kaip „švarių drabužių šventė“, kai visi skalbia vienu metu, gali pakelti šeimininkių moralę – ir neklydo, nes šventė švenčiama iki šių dienų.
Šiais laikais skalbimo diena švenčiama – aišku – skalbiant.
Taip pat tinkamas metas patikrinti skalbimo mašinos būklę ir pataisyti, jei sugedo, arba pakeisti reikiamas dalis. Taip pat gali išbandyti naują skalbiklį, geresnį audinių minkštiklį ar net išmokyti vaikus rūšiuoti drabužius, kai jie deda juos į krepšelį.
Štai įdomus faktas apie išradėją Emmettą Lee Dickinsoną: jis padėjo sukurti pirmąją rašomąją mašinėlę. Todėl pirmosios šešios bet kurios klaviatūros raidės – nuo senovinių rašomųjų mašinėlių iki šių dienų išmaniųjų telefonų – žymi jo dukters vardą Qwerty.